ARICILARA ACİL ÇAĞRI

Bal Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Odabaş, TKDK- IPARD hibe destek programından faydalanmak isteyen arıcıların yatırım projelendirme işlemlerine acilen başlamaları gerektiğini, geç kalınması halinde yapılan hataların düzeltilmesi imkânının ortadan kalkabileceğini bildirdi.

Odabaş, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “10 Ocak 12 Şubat 2015  tarihleri arasında dosyalar TKDK ‘ya teslim edilmesi gerektiğinden dosya teslim sürecinden önce  eksik belge ve bilgilerin düzeltilmesi hatadan dönülmesi, yanlışların düzeltilmesi elzemdir.Aksi bir durum dosyanın kabul edilmeme  veya iptali riskini taşımaktadır.Böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak için proje hazırlama sürecinin dosya tesliminden önce  hatasız olarak tamamlanması gerekiyor.

Yatırım planlama, proje hazırlama sürecinde  Bal Üreticileri Birliği olarak arıcılarımıza bilgi verme, belge temini, takip edilecek usül ve esaslarla ilgili her türlü yardım ücretsiz olarak yapılacaktır.

AB fonlarından  ülkemize gelen bu kaynaktan arıcılarımızın da istifade etmesi gerekir. Şimdiye kadar faydalanılmaması  baraj harcamanın yüksekliğinden kaynaklanıyordu. Şimdi ise baraj  15 bin TL dir.Harcanan  15 bin TL nin 7.500 TL si arıcıya  geri iade edilecektir.Bu miktarın üzerinde harca yapmak mümkün.Tavan 750 bin TL olup dileyen imkanı müsait olan arıcılarımızın büyük çaplı yatırımlar içinde proje j hazırlatmaları mümkün.”

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !